Przepiśnik Yerbowy. Rooibosowy uśmiech

Bardzo lubię połączenia yerby z rooibosem. Ma taka mieszanka niezwykły przytup wprost od Ziemi! Zapraszam po garść pomysłów :)

ROOIBOSOWY UŚMIECH
CZYLI UŚMIECH PEŁEN PASJI :)

 

Najprostsze rozwiązanie to dodawanie rooibosa (czerwonokrzew afrykański) do yerby w podobnych proporcjach. Pozwala to cieszyć się smakiem tych dwóch roślin w sposób bardzo fajnie wyważony. Z racji na lekką słodkość rooibosa, czyni on yerbę delikatniejszą i w działaniu bardzo ciekawą :)

 

Rooibos z płatkami bławatka, słonecznika i ananasem plus Yerba Mate La Selva, urugwajska i drobniutko zmielona.  Ma świeży smak, egzotyczny i żywiczny. Zdecydowanie świetna propozycja na letnie południa i popołudnia!

 

Miodokrzew – odmiana rooibosa o ciut bardziej miodowym posmaku, z imbirem, skórką pomarańczy i pieprzem… plus yerba La Merced de Campo. Wspaniała, wyjątkowa w smaku yerba argentyńska z wysokogórskich plantacji. Jestem w niej dosłownie rozpłynięta – głęboka gorycz jednak bez dymności, tutaj w tańcu z pomarańczą i pieprzem, dzięki którym ciało jest gotowe i otwarte na jesienne jakości zanurzenia w siebie. Serio połączenie niebanalne :)

 

 

WŁAŚCIWOŚCI I DZIAŁANIE

 

 

 

Zarówno rooibos, jak i miodokrzew, mają działanie stabilizujące, relaksujące, obniżające nadpobudliwość i rozedrganie. Zawierają dużo witaminy C oraz flawonoidów, które czynią je idealnymi na wzmocnienie odporności, przy alergiach, przeziębieniach. Regularne spożywanie rooibosa obniża stężenie cukru we krwi!  Normują też obie rośliny ciśnienie krwi.  To świetni pomocnicy przy problemach z układem trawiennym – działają osłonowo przy wrzodach żołądka i zgadze. Niwelują mdłości i są rozkurczowe. Powodują rozluźnienie mięśni gładkich. No i są to napary idealne dla dzieci i kobiet w ciąży. Rooibos i miodokrzew nie zawierają teiny.

 

 

Wiele z tych czynników, łącząc się z yerbą, wzmacnia swoje działanie: np. efekty wspierające metabolizm i relaksację. Yerba z dodakiem rooibosa lub miodokrzewu nie tylko świetnie smakuje, ale jest też możliwością umilenia sobie dnia lub wieczoru naparem nie tyle pobudzającym, co wyostrzającym koncentrację i relaksującym równocześnie.

Kreatywne spędzenie wolnego czasu, a może głębokie wglądy w swoje pasje?

Przy matero pachnącym ostrokrzewem i rooibosem… stanie się to wyjątkowym doznaniem wszystkich zmysłów.

 

 

 

Dodaj komentarz

Przepiśnik Yerbowy. Rooibosowy uśmiech
Close Menu