Przepiśnik Yerbowy: Lotosowa Mate

Lotos to święta roślina w całej Azji. Ma wiele ciekawych nazw synonimicznych, jak nurzykłąb, bób wodny, bobowiec… A to dlatego, że wyrasta z samego dna wody, aż nad jej poziom, rozkwitając pięknie. Tym samym lotos stał się symbolem odrodzenia, kreacji, narodzin i powstania niczym feniks z popiołów. 

 

Znalezione obrazy dla zapytania lotos kwiat
ogród danieli.pl

 

A co powiecie na Yerba Mate z kwiatem lotosu? Te dwie rośliny są dosyć specyficzne w smaku. Yerba goryczkowa (i czasem dymna), a lotos… nie jest tak kwiatowy jak się to może wydawać. To roślinka wodna, więc jej kwiaty mają bardzo unikatowy i ulotny aromat, lekko wodnisty, nieuchwytny. Zaś ich działanie (jak i kłącza oraz korzenia) iście medytacyjne. Lotos poprawia koncentrację, wprowadza w stan spokoju i równowagi, łagodzi emocje i otwiera serce. To wspaniała synchronizacja – Yerba + Lotos – ponieważ Yerba Mate działa na metabolizm, nasz brzuch (i jelita, czyli drugi mózg!), a Lotos na serce, oddech i wewnętrzny (s)pokój!

 

 

 

PRZEPIŚNIK YERBOWY
LOTOSOWA MATE

 

Weź kilka płatków kwiatu lotosu, pokrusz je w miarę możliwości i dodaj do Yerba Mate. Ilość yerby wedle upodobania.

Ja użyłam świeżej Mate Green bez dodatków, dzięki czemu uzyskałam subtelny, wodnisty smak. Można jednak śmiało dodać też płatków róży, skórki pomarańczy.

Następnie zalej matero wodą o temperaturze 85 stopni C, poczekaj aż nasiąknie, dolej wody i rozkoszuj się delikatnością, otwartością serca i pełnią życia, jaka rozkwitnie w Tobie z połączenia tych dwóch roślin!

 

 

 

 

 

Jeszcze szczypta mitologii lotosowej – lotos, jako podstawowy symbol wielu kultur (nie tylko wschodnich, bo i np. greckiej), kojarzony jest z czystością narodzin i pięknem oświecenia. Lotos to tron buddy i mędrców, wielu bogów i bogiń przedstawianych jest z lotosowym atrybutem. Korzenie tego kwiatu utkwione są w błocie i mule wodnym, dorodny, barwny kwiat wyrasta na powierzchnię, symbolizując odrodzenie, pokonanie trudności. Uczy też, żeby nie wartościować „błota czy brudu”, jako tych złych cech. Pewne rzeczy po prostu są, i z nich też może wyrosnąć wielkość, kreacja i świadomość!

 

 

Dodaj komentarz

Przepiśnik Yerbowy: Lotosowa Mate
Close Menu