Sklep z yerbą i herbą w Toruniu powstał w celu udostępniania wszystkim dobrej jakości i różnorodnych paczuszek Yerba Mate, ziół i herbat. To także miejsce mające zrzeszać ludzi z pasją, otwartych na naturę, rdzenne dziedzictwo zielarskie całego świata i przyjaźń przy świeżo zalanej yerbie lub czarce parującej herbaty.

Yerbini powstała w październiku 2017 roku i pierwsza lokalizacja naszego sklepu mieściła się na toruńskiej starówce na ul. Podmurnej. Po roku przenieśliśmy swój sklep na ul. Lelewela, zarażając tym samym kolejne partie Torunia świadomym piciem naparów.

Pragniemy szerzyć alchemiczne podejście do rzeczywistości, być posłańcami Roślinnej Drogi, czyli zaufania naturze i wsłuchania się w odwieczną, mądrość roślin i (s)pokój, jaki nam one udostępniają.

Na tym blogu znajdziecie wiele ciekawostek, degustacji i refleksji wokół yerba mate, herbat i ziół. 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, drzewo, roślina, niebo, na zewnątrz i przyroda

Pozdrawiamy i życzymy samych radości!

Martyna & Sebastian

 

 

NASZA OFERTA USŁUGOWA 

Zajrzyj na naszego fb! <klik>

 

 

 

 

 

Stronę Yerbini.pl/blog prowadzi Martyna, a to trochę o niej:

Martyna Borowska (Ka’nyati Dzayanayin)

zajmuję się ziołami w bardzo szerokim kontekście – interesuje mnie nie tylko fitoterapia zachodnia (bardzo uboga w postrzeganie holistyczne roślin, lecz i jej się uczę), ale też ayurvedyjska i chińska oraz rdzenne indiańskie zielarstwo i oczywiście – słowiańskie. Wiedzę czerpię od zielarzy współczesnych i dawnych, ze źródeł polskich i zagranicznych, a także z tradycji, legend i rytuałów rdzennych kultur.  Obecnie piszę książkę na temat Drogi Roślin oraz pracy z roślinami pod kątem Żywiołów.

Moim celem jest umożliwienie każdemu twórczy wzrost, poprzez szerzenie świadomości picia naparów. Byśmy mogli sięgać świadomie po rośliny, znać swoje potrzeby, a nasze ciała z radością przyjmowały to, co natura nam oferuję. Pomagam też przy zmianie nawyków, czego wsparciem jest właśnie Yerba Mate oraz dobrane indywidualnie zioła. Codzienna alchemia ziół i naparów jest moją odpowiedzią na pęd świata, troskę o środowisko, zdrowie człowieka i podążanie za prostotą, minimalizmem i prawdą wewnętrzną.

Jednym z narzędzi mojej pracy i rozwoju są słowa, dlatego program ma niecodzienną jak na dzisiejsze czasy formę – głównym narzędziem komunikacji są maile oraz słowna korespondencja. Do tego głos w formie dźwiękowej. Uważam, że rośliny – podobnie jak nasz świat mentalny – zawierają ponadczasową mądrość, którą możemy dzięki słowom wykopać na powierzchnię! I transformować tym samym swoje życie.

Obecnie uczę się fitoterapii, dokonuję wglądów z roślinami i grzybami, piszę powieści, prowadzę stronę Alslowia.pl oraz prowadzę z Mężem sklep Yerbini. Jestem jogini w Tradycji Jogi Himalajskiej, a mój szamanizm jest guślarski, zakorzeniony w rodzimym, roślinnym dziedzictwie. Głoszę też hermetyczną nowinę. Propaguję jedzenie owoców <3 i rozwój mentalny, poprzez Filozofię Kreacji. Jestem inicjatorką Stowarzyszenia STFORA.

Piszę też artykuły na zlecenie o różnej tematyce, niepowtarzalne, naładowane energią i słownym flow.

 

jeśli czujesz, że warto ze mną popracować – czekam na odzew :)

Prywatne spotkania ze mną (zoom, rozmowa telefoniczna, korespondencja mailowa) dotyczące Twojego rozwoju z roślinami, słowem itp., kosztują od 50 do 200zł w zależności od Twoich potrzeb, ewentualnych przesyłek ziołowych i rodzaju pracy, jakiej potrzebujesz.

Close Menu