Sklep z yerbą i herbą w Toruniu powstał w celu udostępniania wszystkim dobrej jakości i różnorodnych paczuszek Yerba Mate, ziół i herbat. To także miejsce mające zrzeszać ludzi z pasją, otwartych na naturę, rdzenne dziedzictwo zielarskie całego świata i przyjaźń przy świeżo zalanej yerbie lub czarce parującej herbaty.  I rzeczywiście – ogrom przyjaźni, znajomości i lekcji wycięliśmy z tej inicjatywy, z tego wręcz spontanicznego aktu otwarcia yerbowego sklepu w Toruniu. Yerbini powstała w październiku 2017 roku i pierwsza lokalizacja naszego sklepu mieściła się na toruńskiej starówce na ul. Podmurnej. Po roku przenieśliśmy swój sklep na ul. Lelewela, zarażając tym samym kolejne partie Torunia świadomym piciem naparów (choć wielu czuło się zagrożonych zawaleniem ułożonego przez czarną herbatę świata:)). Niestety ta lokalizacja nie okazała się sprzyjająca pod względem mocy i energii sprzedawanej przez nas Rośliny. Zrezygnowaliśmy ze sprzedaży stacjonarnej, by pójść za jej i swoim głosem. W tej chwili pracujemy nad sprzedażą online, ale tak naprawdę dążymy do stworzenia czegoś większego dla nas i roślin, by następnie z większą wiedzą i doświadczeniem powrócić być może do stacjonarnej sprzedaży. 

Pragniemy stworzyć miejsce w naturze, które będzie Przestrzenią doświadczania ziół i roślin. Będzie to Kadzidlarnia i Zielarnia oraz YerbowyBAR nieopodal jeziora, wśród bzyczenia dzikich pszczół i odurzającego aromatu lip. Mamy szczerą nadzieję, że pasją i słuchaniem roślinnych potrzeb, stworzymy Miejsce idealne dla rozwoju Twojego kontaktu z Roślinami, a przede wszystkim – Twojego poznania z cebar, yerbowym rytuałem i prawdziwym głosem ostrokrzewu!

Pragniemy bowiem szerzyć alchemiczne podejście do rzeczywistości, być posłańcami Roślinnej Drogi, czyli zaufania naturze i wsłuchania się w odwieczną, mądrość roślin i (s)pokój, jaki nam one udostępniają.

Pozdrawiamy i życzymy samych radości!

Martyna & Sebastian Borowscy

Zajrzyj na fb! <klik>

Stronę Yerbini.pl oraz swoją wiedzę oferuje tu zaś Martyna, więc poznajmy się~!

Martyna Borowska (Ka’nyati Dzayanayin)

zajmuję się ziołami w bardzo szerokim kontekście – interesuje mnie nie tylko fitoterapia zachodnia (bardzo uboga w postrzeganie holistyczne roślin, lecz i jej się uczę), ale też ayurvedyjska i chińska oraz rdzenne indiańskie zielarstwo i oczywiście – słowiańskie. Wiedzę czerpię od zielarzy współczesnych i dawnych, ze źródeł polskich i zagranicznych, a także z tradycji, legend i rytuałów rdzennych kultur.  Obecnie piszę książkę na temat Drogi Roślin oraz pracy z roślinami pod kątem Żywiołów.

Moim celem jest umożliwienie każdemu twórczy wzrost, poprzez szerzenie świadomości picia naparów. Byśmy mogli sięgać świadomie po rośliny, znać swoje potrzeby, a nasze ciała z radością przyjmowały to, co natura nam oferuję. Pomagam też przy zmianie nawyków, czego wsparciem jest właśnie Yerba Mate oraz dobrane indywidualnie zioła. Codzienna alchemia ziół i naparów jest moją odpowiedzią na pęd świata, troskę o środowisko, zdrowie człowieka i podążanie za prostotą, minimalizmem i prawdą wewnętrzną.

Uważam, że rośliny – podobnie jak nasz świat mentalny – zawierają ponadczasową mądrość, którą możemy dzięki słowom wykopać na powierzchnię! I transformować tym samym swoje życie.

Obecnie uczę się ziołoznawstwa ayurvedyjskiego, dokonuję wglądów z roślinami i grzybami, piszę powieści, prowadzę portal pisarski Alslowia.pl. Jestem jogini w Tradycji Hatha i Jogi Himalajskiej, a mój szamanizm jest guślarski, zakorzeniony w rodzimym, roślinnym dziedzictwie. Głoszę też hermetyczną nowinę. Propaguję jedzenie owoców <3 i rozwój mentalny, poprzez Filozofię Kreacji. Jestem inicjatorką Stowarzyszenia STFORA. Studiowałam filozofię i komparatystykę, skończyłam fitoterapię, a obecnie rozpoczynam instruktorskie studium z hatha jogi. Prywatnie uczę się też jogi Iyengara.

 

Piszę też artykuły na zlecenie o różnej tematyce, niepowtarzalne, naładowane energią i słownym flow.

jeśli czujesz, że warto ze mną popracować – czekam na odzew :)

Prywatne spotkania ze mną (zoom, rozmowa telefoniczna, korespondencja mailowa) dotyczące Twojego rozwoju z roślinami, słowem itp., kosztują od 50 do 200zł w zależności od Twoich potrzeb, ewentualnych przesyłek ziołowych i rodzaju pracy, jakiej potrzebujesz. Więcej znajdziesz na stronie alslowia.pl/sklep-icum.

Close Menu