Zielne Kręgi, Roślinne Rytuały, Wrota Żywiołów

Witaj! W dzisiejszym poście pragnę przedstawić swoją ofertę szamańsko-roślinną, więc może lepiej ją nazwać budzeniem rdzennej intuicji zielarskiej :D gdyż szamanizm kojarzy się jednak mocniej ze zwierzętami, a moja szamańska droga, choć też czerpie z tej tradycji, ukorzeniona jest w świecie roślinnym. A wiedzę czerpię z Rodu i Rdzenności naszej, mądrości świętych słów, z którymi mam kontakt.

(więcej…)

Czytaj dalej

Holly Family: Ilex Guayusa (Ostrokrzew Gujański)

Yerba Mate, czyli ostrokrzew paragwajski jest jednym z trzech Świętych Drzew Kofeinowych. Trzech ostrokrzewów o pobudzającym, odżywiającym i budzącym świadomość działaniu. Święte są nie tylko dlatego, że działają tak silnie na energię, ale też dlatego, że były i są związane z tradycją, ceremonią i kulturą ludów – na ziemiach, gdzie owe ostrokrzewy rosły. (więcej…)

Czytaj dalej

Yerbini: Legenda o smaku i aromacie

Kiedy pierwszy raz napisałam w yerbowym notesie słowo Yerbini, czułam przepływającą wokół siebie energię. Światło ekscytacji, odkrycia, wejścia w nowy obszar kontaktu z Roślinami. Tak powstała ta opowieść, legenda, historyjka na temat tego, czym w swej istocie jest Yerbini, jako sposób obcowania z roślinami. Jako doświadczanie roślin. 

~~~~~~ zapraszam z całego serca ~~~~~~

(więcej…)

Czytaj dalej
Close Menu